Kome smeta sindikat obrazovanja u Brčko distriktu BiH

U posljednje vrijeme dosta bure u javnosti izazvala je vijest o formiranju samostalnog Sindikata obrazovanja u Brčko Distriktu BiH. Nažalost, umjesto da taj čin kod većine uposlenika u sferi obrazovanja, pa i kod građanstva uopšte, izazove pozitivne reakcije, desilo se ono što se ,,prosvjetarima” odvajkada dešava.

Više »

Organizacija koju osjećamo kao svoju

„Obzirom na to da Sindikat postoji, ali ne postoji Sindikat obrazovanja, i mi nikada nismo taj sindikat osjećali kao svoj, zato i jeste formirana organizacija koju ćemo mi osjećati kao svoju. Prvi korak koji smo uradili jeste da smo u sve škole uputili proglase sa ciljevima rada Sindikata i uz taj proglas smo ponudili anketu kroz koju će svi koji rade u obrazovanju moći da kažu koji su im problemi i koja rješenja nude, a ta anketa će u suštini biti uvijek otvorena i služit će kao dokument koji ćemo predati Vladi, a i kao program djelovanja nas u Sindikatu”, kazao je Almir Denić predsjednik Sindikata.

Formiran Samostalni sindikat zaposlenih u obrazovanju u Brčko Distriktu BiH

U Brčkom je formiran Samostalni sindikat zaposlenih u predškolskom, osnovnom i srednjem obrazovanju.

Osnovni programski ciljevi Sindikata ogledaju se u zaštiti i promoviranju prava i interesa zaposlenih u predškolskom, osnovnom i srednjem obrazovanju.
Kao razlog svog formiranja Sindikat je istakao “činjenicu da se, do sada, niko nije iskreno i bezuslovno borio za zaštitu i promoviranje prava i interesa zaposlenih u obrazovanju u Brčko distriktu BiH.