Čestitka povodom Dana učitelja

Svjetski dan učitelja obilježava se svake godine 5. oktobra. Taj je dan povod da se pokaže da je rad prosvjetnih radnika prepoznat kao jedan od najvažnijih za ukupan razvoj društva, te da se kao takav i cijeni, a da se učiteljima oda priznanje kakvo zaslužuju u društvu.
Biti učitelj velika je čast i odgovornost, iako nas se danas pokušava marginalizirati! Uprkos svim poteškoćama kroz koje prolazimo i tome što se učitelje sve manje cijeni u društvu, mi znamo koliko je odgovoran, vrijedan i lijep naš posao. Naravno, moramo biti svjesni da se za ugled i poštovanje treba izboriti, ali ga i zaslužiti.

Vijesti

Sindikat Brčko propada-U Brčkom registrovan novi sindikat, Sindikat javne uprave Brčko

Nakon što su zaposlenici u Vladi Brčko u obrazovanju napustili Sindikat Brčko distrikta BiH i formirali sindikat za obrazovanje sada je formiran još jedan pod nazivom Sindikat javne uprave Brčko distrikta BiH.
Sve glasnije se govori kako je Sindikat Brčko distrikta slabiji i da ima sve manje članova, a posebno na tu pojavu uticala je informacija da je jedna osoba iz rukovodstva Sindikata Brčko distrikta BiH zaposlena u Vladi sa falsifikovanom diplomom.

Vijesti

Seminar o vršnjačkoj medijaciji u školama

Druga osnovna škola u Brčkom domaćin je radionice za 18 nastavnika iz brčanskih osnovnih škola o školskoj i vršnjačkoj medijaciji, koja se završava sutra.

Riječ je o tehnici miroljubivog rješavanja raznih konflikata do kojih može doći u školama, uglavnom među vršnjacima, ali i među đacima različitih uzrasta, te među đacima i nastavnicima. Predavači prenose znanje nastavnicima, koje oni potom u praksi koriste kada i ako za to ima potrebe.

Vijesti

Nagrađeni učenici generacije srednjih škola

Stanko Lukić iz Tehničke škole, Elma Žilić iz Ekonomske škole, Adisa Bajramović iz Gimnazije „Vaso Pelagić“ i Marina Marković iz Poljoprivredne i medicinske škole, nakon što su proglašeni učenicima generacije 2018/2019. godine, danas su bili gosti gradonačelnika Brčko distrikta Bosne i Hercegovine Siniše Milića u Gradskoj vijećnici.

Najboljim brčanskim srednjoškolcima on je uručio prigodne poklone, tablete koji će im koristiti u daljnjem školovanju, saopćeno je iz njegovog kabineta.

Vijesti

Saopćenje za javnost, umjesto čestitke

Samostalni sindikat zaposlenih u predškolskom, osnovnom i srednjem obrazovanju u Brčko distriktu Bosne i Hercegovine uputio je povodom 1. maja – Međunarodnog praznika rada, saopćenje za javnost, umjesto čestitke.

“Vlast nam ne želi obezbijediti bolje uslove za rad, adekvatno platiti naš rad, bez obzira što se bavimo, kako kažu, djelatnošću od posebnog društvenog interesa, jer nas, i oni kažu, ima mnogo i predstavljamo teret budžetu Distrikta.”